Nicolaus Copernicus University in Toruń / Faculty of Languages
second-cycle
full-time
2 years
Fields of studies and specializations
Conducting units
Enrollment
from 2019-08-14 to 2019-09-20 14:59:59
Language
Polish
+pokaż OPIS KIERUNKU
Description
Specjalizacje: animacja kultury; cyberkultura; filmoznawstwo; folklorystyka i antropologia kultury
DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ KULTUROZNAWSTWO?
Kulturoznawstwo to interdyscyplinarny kierunek humanistyczny, przeznaczony dla osób interesujących się teatrem, filmem, literaturą, muzyką, sztuką oraz innymi zjawiskami kulturowymi tudzież mechanicznymi funkcjonowania różnych społeczeństw, grup środowiskowych i subkultur. W czasie dwuletnich studiów magisterskich oferujemy dwa bloki zajęć:
- zajęcia specjalizacyjne, w czasie których studenci zdobywają pogłębioną wiedzę w wybranej dziedzinie, a także wiele praktycznych umiejętności (np. redakcja tekstów, projektowanie stron WWW, zarządzanie projektami, prowadzenie zajęć edukacyjno-artystycznych, wykorzystanie mediów cyfrowych);
- zajęcia obligatoryjne poświęcone różnym zjawiskom współczesnej kultury i sztuki, w czasie których studenci zdobywają umiejętność samodzielnej analizy wielu problemów, z jakimi spotykamy się w nowoczesnym świecie.
DLACZEGO WARTO STUDIOWAĆ KULTUROZNAWSTWO NA UMK?
- Kulturoznawstwo na UMK posiada ciekawy i zróżnicowany program studiów. Wybór specjalizacji umożliwia dostosowanie programu do indywidualnych zainteresowań studentów,
- Oferujemy specjalizacje o profilu praktycznym, umożliwiające zdobycie kompetencji poszukiwanych na rynku pracy,
- Zajęcia prowadzone są w większości przez młodych wykładowców, którzy są dobrymi znawcami i pasjonatami poszczególnych dziedzin wiedzy,
- Toruń to miasto, w którym możliwy jest aktywny kontakt z różnymi formami kultury. Prócz muzeów i zabytków z różnych epok studenci znają tu liczne galerie sztuki, biblioteki, kluby muzyczne, kina, teatry,
- W czasie studiów możliwe są wyjazdy na stypendia zagraniczne (w ramach programu ERASMUS+) oraz wyjazdy do innych ośrodków w Polsce (w ramach programu MOST).
CO PO STUDIACH?
Studia przygotowują absolwenta do podejmowania działań w takich dziedzinach jak: organizacja życia kulturowego (twórca, animator kultury, instruktor), edukacja kulturalna i popularyzacja kultury (krytyk, nauczyciel), zarządzanie instytucjami kulturalnymi (menadżer). Ukończenie studiów kulturoznawczych umożliwia więc podjęcie pracy w placówkach kulturalno-oświatowych oraz wszelkich instytucjach mających związek z życiem kulturalnym (redakcje czasopism, administracja publiczna, agencje artystyczne, stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje pozarządowe), a także w firmach związanych z branżą reklamową i prowadzących działalność w internecie.
Admission rules
Wymagania wstępne
O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł licencjata, inżyniera, magistra lub równoważny dowolnego kierunku.
Zasady kwalifikacji
- Kandydaci, którzy posiadają polski dyplom ukończenia studiów kwalifikowani są na podstawie konkursu ocen ze studiów. Kandydat zobowiązany jest złożyć suplement do dyplomu lub zaświadczenie wydane przez uczelnię, w której ukończył studia o ocenach z egzaminów i zaliczeń uzyskanych na studiach.
Wynik postępowania kwalifikacyjnego (W) obliczany jest zgodnie ze wzorem i podawany w skali do 100 pkt.:
W= 35Wo-75
gdzie Wo:
- dla absolwentów studiów kończących się pracą dyplomową i egzaminem dyplomowym oblicza się:
Wo = 0,6W1 + 0,2W2 + 0,2W3
|
przelicznik
|
W1 – średnia arytmetyczna wszystkich pozytywnych ocen z egzaminów i zaliczeń uzyskanych w ciągu całego okresu studiów
|
0,6
|
W2 – ocena egzaminu dyplomowego
|
0,2
|
W3 – ocena pracy dyplomowej
|
0,2
|
- dla absolwentów studiów kończących się egzaminem dyplomowym oblicza się:
Wo = 0,75W1 + 0,25W2
|
przelicznik
|
W1 – średnia arytmetyczna wszystkich pozytywnych ocen z egzaminów i zaliczeń uzyskanych w ciągu całego okresu studiów
|
0,75
|
W2 – ocena egzaminu dyplomowego
|
0,25
|
- Kandydaci, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów za granicą kwalifikowani są na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa oceniana jest w skali 0-100 pkt.
+pokaż OPIS zasad kwalifikacji dla kandydatów ze starą maturą
+pokaż OPIS zasad kwalifikacji dla kandydatów z Maturą Międzynarodową
+pokaż OPIS zasad kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
+pokaż ULGI w postępowaniu kwalifikacyjnym