Optometry (full-time, 2nd cycle education)
In power from: 25 May 2020
Registration criteria
Zasady kwalifikacji
Wymagania wstępne
O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają tytuł licencjata:
- z zakresu optyki okularowej z elementami optometrii lub;
- pokrewny, uzyskany na studiach, w trakcie których osiągnęli efekty kształcenia opracowane przez Europejską Radę Optyki i Optometrii dla Europejskiego Dyplomu Optometrii oraz zrealizowali program studiów obejmujący zajęcia dydaktyczne z zakresu następujących modułów/przedmiotów: optyka geometryczna; optyka fizyczna; optyka fizjologiczna (widzenia); percepcja wzrokowa; przyrządy optyczne; środowisko wzrokowe; anatomia i histologia; fizjologia ogólna i biochemia; mikrobiologia ogólna; farmakologia ogólna; epidemiologia i biostatystyka; anatomia i fizjologia oka.
Kandydaci z dyplomem polskim
Kwalifikacja odbywa się na podstawie oceny z dyplomu ukończenia studiów I stopnia oraz wysokości średniej uzyskanej na studiach licencjackich, zgodnie ze wzorem:
W0 = 0,75 W1 + 0,25 W2 |
przelicznik |
W1 – ocena z dyplomu ukończenia studiów pierwszego stopnia |
0,75 |
W2 – średnia arytmetyczna wszystkich pozytywnych ocen z egzaminów i zaliczeń uzyskanych w ciągu całego toku studiów pierwszego stopnia |
0,25 |
Kandydaci z dyplomem zagranicznym
Kandydaci, którzy uzyskali dyplom ukończenia studiów za granicą kwalifikowani są na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej. Rozmowa oceniana jest w skali 2,00-5,00 pkt. Zakres rozmowy kwalifikacyjnej obejmuje przedmioty kierunkowe studiów pierwszego stopnia w zakresie podanym w wymaganiach wstępnych.