Położnictwo (s1)


W mocy od: 1 marca 2020

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji

Wymagania wstępne: O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają:

a) świadectwo dojrzałości lub równoważne, uprawniające do ubiegania się o przyjęcie na studia w uczelniach wyższych każdego typu zgodnie z przepisami w tym zakresie obowiązującymi w kraju uzyskania świadectwa,

b)  na świadectwie dojrzałości lub ukończenia szkoły średniej jeden spośród czterech przedmiotów: biologię, chemię, fizykę lub matematykę,

c)  znajomość języka polskiego na poziomie biegłości językowej co najmniej B2 potwierdzona certyfikatem.

Zasady kwalifikacji: Kandydaci przyjmowani są na podstawie konkursu świadectw dojrzałości oraz rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzającej stopień komunikacji w j. polskim. Na wynik postępowania rekrutacyjnego składa się suma punktów uzyskanych z:

a) przeliczenia punktów z jednego spośród czterech przedmiotów na świadectwie dojrzałości: biologii, chemii, fizyki lub matematyki. Kandydat wskazuje jeden przedmiot, który ma być uwzględniony w procesie rekrutacji.

b) wyniku rozmowy kwalifikacyjnej prowadzonej w j. polskim. W jej trakcie oceniana jest umiejętność komunikacji w j. polskim. Rozmowa oceniana jest w skali od 0 do 100 pkt. Z rozmowy kandydat musi uzyskać min. 65 pkt.

Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się w formie stacjonarnej lub on-line w terminie przewidzianym przez harmonogram postępowania rekrutacyjnego. Jeżeli przyjęcie grupy kandydatów o takiej samej liczbie punktów powodowałoby przekroczenie limitu miejsc, będzie zastosowane dodatkowe kryterium – wynik z języka obcego, który nie jest językiem urzędowym w kraju kandydata.