Rekrutacja na studia drugiego stopnia na rok akademicki 2025/26

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Informatyka (s2)

Szczegóły
Kod 10510316-KRK
Jednostka organizacyjna Wydział Matematyki i Informatyki
Kierunek studiów informatyka
Forma studiów stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 15
Czas trwania 2 lata (4 semestry)
Wymagany dokument
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia wyższego
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (03.06.2025 00:00 – 22.07.2025 23:59)

szczegółowy opis kierunku


Zasady kwalifikacji

 

Wymagania wstępne

O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają dyplom:

  1. licencjata, inżyniera lub równoważny uzyskany na kierunku informatyka lub informatyka stosowana,
  2. licencjata, inżyniera, magistra lub równoważny uzyskany na kierunku astronomia, automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, fizyka, fizyka techniczna, informatyka i ekonometria, matematyka, matematyka stosowana lub dyplom równoważny uzyskany na kierunku studiów o zbliżonych efektach uczenia się z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych lub dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych.

 

Kandydaci z dyplomem polskim

Kwalifikacja odbywa się na podstawie dokumentów dotyczących ukończonych studiów pierwszego stopnia. Kandydat zobowiązany jest złożyć suplement do dyplomu lub zaświadczenie wydane przez uczelnię, w której ukończył studia, o ocenach uzyskanych z egzaminów i zaliczeń.

Postępowanie kwalifikacyjne przebiega następująco:

  1. Elementem procesu oceny jest rozmowa z kandydatem przeprowadzona przez powołaną na WMiI komisję kwalifikacyjną.
  2. Kandydaci, którzy posiadają polski dyplom ukończenia studiów i spełniają warunek 1 wymagań wstępnych  otrzymują 100 pkt. (K = 100) i są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej.
  3. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej komisja dokonuje oceny zgodności kwalifikacji kandydata  z efektami uczenia się na studiach pierwszego stopnia obowiązującymi na kierunku informatyka WMiI UMK (http://www.mat.umk.pl/web/wmii/studia/informatyka) oraz oceny możliwości uzupełnienia programu zrealizowanego przez kandydata w okresie studiów do poziomu określonego przez efekty uczenia się na studiach pierwszego stopnia na kierunku informatyka.
  4. Komisja ustala wynik punktowy (K) w skali 0-100.
  5. Ostateczny wynik postępowania kwalifikacyjnego (W) obliczany jest zgodnie ze wzorem i podawany w skali 0-100 pkt:

W = 0,25(35S - 75) + 0,75K

gdzie S jest  wartością liczbową wyniku ze studiów wpisanego na dyplomie.

Lp.

Elementy postępowania kwalifikacyjnego

przelicznik

1.

konkurs ocen z dyplomu (35S - 75)

0,25

2.

rozmowa kwalifikacyjna (K)

0,75

Komisja przeprowadzająca rozmowę kwalifikacyjną może ustalić listę przedmiotów, spośród prowadzonych na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na Wydziale Matematyki i Informatyki, które kandydat będzie musiał dodatkowo zaliczyć po przyjęciu na studia.

Uzyskanie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego poniżej 30 pkt. jest równoznaczne z niespełnieniem wymogów przyjęcia na studia.

 

Kandydaci z dyplomem zagranicznym

Rozmowa kwalifikacyjna.

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej komisja dokonuje oceny zgodności kwalifikacji kandydata  z efektami uczenia się na studiach pierwszego stopnia obowiązującymi na kierunku informatyka WMiI UMK (https://www.mat.umk.pl/web/wmii/studia/informatyka) oraz oceny możliwości uzupełnienia programu  zrealizowanego przez kandydata w okresie studiów do poziomu określonego przez efekty uczenia się na studiach pierwszego stopnia na kierunku informatyka.

Komisja ustala wynik punktowy (K) w skali 0-100. Wynik postępowania (W) jest równy K.

Wydziałowa komisja kwalifikacyjna może ustalić listę przedmiotów, spośród prowadzonych na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na Wydziale Matematyki i Informatyki, które kandydat będzie musiał dodatkowo zaliczyć po przyjęciu na studia.

Uzyskanie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego poniżej 30 pkt. jest równoznaczne z niespełnieniem wymogów przyjęcia na studia.