Kod | 25510316-KRK |
---|---|
Jednostka organizacyjna | Wydział Humanistyczny |
Kierunek studiów | japonistyka |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom kształcenia | Drugiego stopnia |
Profil studiów | ogólnoakademicki |
Języki wykładowe | polski |
Limit miejsc | 20 |
Czas trwania | 2 lata (4 semestry) |
Wymagany dokument | |
Zadaj pytanie |
Zasady kwalifikacji
Wymagania wstępne
O przyjęcie mogą ubiegać się kandydaci, którzy posiadają dyplom:
- licencjata lub równoważny uzyskany w zakresie filologii japońskiej (filologia – japonistyka);
- licencjata, magistra lub równoważny uzyskany na kierunku przypisanym do dyscypliny literaturoznawstwo lub/i językoznawstwo lub/i nauki o kulturze i religii.
Kandydaci z dyplomem polskim
Egzamin wstępny sprawdzający praktyczną znajomość języka japońskiego. Egzamin składa się z dwóch części: z egzaminu pisemnego (w tym pismo japońskie) i egzaminu ustnego. Egzaminy oceniane są w skali 0-100 pkt. Uzyskanie poniżej 50 punktów z egzaminu pisemnego jest równoznaczne z niespełnieniem wymagań kwalifikacyjnych.
Lp. |
Elementy postępowania kwalifikacyjnego |
przelicznik |
1. |
Egzamin pisemny (Wp) |
pp = 0,7 |
2. |
Egzamin ustny (Wu) |
pu = 0,3 |
Wynik postępowania kwalifikacyjnego (W) obliczany jest zgodnie ze wzorem i podawany w skali do 100 pkt.:
W = ppWp + puWu
gdzie:
Wp – liczba punktów z egzaminu pisemnego,
Wu – liczba punktów z egzaminu ustnego,
pp – przelicznik dla egzaminu pisemnego,
pu – przelicznik dla egzaminu ustnego.
Kandydat zobowiązany jest dostarczyć do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej suplement do dyplomu lub indeks z uczelni, w której odbywał studia.
Kandydaci na studia II stopnia na kierunek japonistyka, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia w zakresie filologii japońskiej (filologia – japonistyka) zwolnieni są z egzaminu pisemnego i ustnego.
Absolwenci filologii oraz studiów lingwistycznych z japońskim jako jednym z języków kierunkowych zdają egzamin pisemny z języka japońskiego na poziomie N2 (szczegółowy zakres materiału dostępny jest na stronie kierunku japonistyka.
Kandydaci, którzy posiadają dyplom licencjata, magistra lub równoważny uzyskany na kierunku przypisanym do dyscypliny literaturoznawstwo lub/i językoznawstwo lub/i nauki o kulturze i religii oraz udokumentowali znajomość języka japońskiego świadectwem zdania egzaminu Japanese-Language Proficiency Test (Nihongo Noryoku Shiken) na poziomie N1 lub N2 zwolnieni są tylko z egzaminu pisemnego.
Kandydaci z dyplomem zagranicznym
Egzamin pisemny i egzamin ustny.
Kandydaci, którzy udokumentują znajomość języka japońskiego świadectwem zdania egzaminu Japanese-Language Proficiency Test (Nihongo Noryoku Shiken) na poziomie N1 lub N2 przystępują tylko do egzaminu ustnego.