Rekrutacja na studia podyplomowe w roku akademickim 2024/25

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Studia podyplomowe w zakresie nauk biomedycznych - edukacja medyczna – zasady organizacji i realizacja zadań zespołów interdyscyplinarnych w opiece medycznej

Szczegóły
Kod 17710400
Jednostka organizacyjna Wydział Farmaceutyczny
Forma studiów niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 34
Czas trwania 1 rok (2 semestry)
Wymagany dokument
  • Dokument potwierdzający posiadanie wykształcenia wyższego
  Zadaj pytanie
Tura 1 (01.07.2024 06:00 – 15.09.2024 23:59)

Nowoczesne podejście do diagnostyki, terapii oraz opieki nad pacjentem wymusza zmiany systemowe w zrozumieniu umiejscowienia pacjenta w opiece zdrowotnej. Wymagania medycyny spersonalizowanej, opartej na dowodach naukowych i angażującej pracowników zgodnie z ich wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami powodują konieczność tworzenia interdyscyplinarnych zespołów medycznych. Niniejszy program studiów podyplomowych wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom. Daje możliwość uczestnikom studiów nabycia szerokich kompetencji, dzięki którym mogą stworzyć efektywnie działający zespół profesjonalistów, pomagających sobie wzajemnie i  uzupełniających swoją wiedzę.

W programie studiów podyplomowych przewidziano zajęcia poświęcone aspektom prawnym, społecznym i psychologicznym, które bazują na najnowszej wiedzy medycznej i doświadczeniu kadry akademickiej w zakresie współpracy z przedstawicielami różnych zawodów medycznych. Zajęcia będą dotyczyły również współpracy wybranych grup zawodowych w zakresie sprawnej i efektywnej opieki nad pacjentem będącym w stanie nagłym, ze schorzeniami narządu ruchu, schorzeniami cywilizacyjnymi, z autoagresją, problemami skórnymi, a także w zakresie specjalistycznej opieki nad pacjentami geriatrycznymi. Omówione zostaną aspekty związane z zakażeniami, profilaktyką oraz racjonalną terapią. Szczególny nacisk zostanie położony na farmakoterapię oraz leczenie dietozależne. Omówione  zostaną aspekty komunikacji w zespole w sytuacji stresowej i konfliktowej oraz pracy zdalnej. 

Zgodnie z aktualnym stanem wiedzy, sprawna i efektywna opieka zdrowotna jest możliwa dzięki zaangażowaniu w proces diagnostyki, terapii i rekonwalescencji przedstawicieli zawodów medycznych związanych z pacjentem. Tworzenie interdyscyplinarnych zespołów medycznych jest rozwiązaniem zapewniającym wykorzystanie zasobów ludzkich zgodnie z kompetencjami oraz wiedzą i umiejętnościami poszczególnych członków zespołu. Ukończenie proponowanego kierunku studiów podyplomowych daje absolwentom umiejętności kierowania zespołem diagnostyczno-terapeutycznym oraz efektywnego wdrażania zasad współpracy zawodowej opartej na współpracy w zespole specjalistów.